Polsat Box Go za darmo

Nowa platforma Polsatu – PolsatBoxGo zastąpiła 1 września 23021 Iplę. Czego możemy się spodziewać po tej aplikacji?

Za darmo czy płatna? Analogowa czy cyfrowa?

O ile dostęp do treści znajdujących się na Ipla był darmowy, to każdy oglądany film czy serial był przerywany licznymi reklamami. Niekiedy czyniło to odbiór treści praktycznie niemożliwym, a przynajmniej niezwykle utrudnionym, zwłaszcza gdy reklamy trwały po kilka minut. W przypadku PolsatBoxGo musimy się liczyć z opłatami za oglądanie filmów i seriali, a także kanałów telewizyjnych. Jednak w zamian za to otrzymujemy olbrzymi wybór pozycji filmowych i serialowych, a dodatkowo bez reklam. Jednocześnie cennik został tak skonstruowany, aby każdy mógł pozwolić sobie na zakup pakietu odpowiedniego do jego potrzeb. Co więcej, sygnał wszystkich treści znajdujących się na nowej platformie będzie dostarczany w wersji cyfrowej.

Odbywa się to poprzez dostarczenie sygnału cyfrowego o wysokiej częstotliwości przez Internet. Telewizja cyfrowa przesyła sygnały wideo i audio z tłumacza do telewizora za pomocą kodowania i kompresji danych. Zalety takiego rozwiązania to brak utraty jakości sygnału przy transmisji na bardzo duże odległości. Nie ma odblasków, „śniegu” i innych zniekształceń obrazu związanych z „analogiem” obrazu. Pojawia się możliwość odtwarzania kanałów w jakości HD, a nawet 4K. PolsatBoxGo daje dostęp do setek kanałów telewizyjnych, wideo na żądanie, aplikacji interaktywnych (gry, prognoza pogody itp.).

Polsat Box Go – telewizja interaktywna

Telewizja interaktywna to nowoczesny format transmisji. Różni się od telewizji kablowej tym, że sygnał przechodzi przez łącze internetowe, a nie przez osobny kabel. Dodatkowe wyposażenie — poza dekoderem — nie jest wymagane, jednak potrzebny jest nowoczesny telewizor obsługujący łącze internetowe. Obowiązują tu różne standardy jakości obrazu, od SD przez 3D do Ultra HD. PolsatBoxGo daje nam możliwość wyboru programu telewizyjnego i czasu rozpoczęcia jego odtwarzania, nagrania programu, przewijania do tyłu, pauzy itp. To też integracja z sieciami społecznościowymi, a także innymi urządzeniami podłączonymi do Sieci. Możliwość płacenia za usługi kartą kredytową i innymi środkami bez wychodzenia z telewizora. Dostęp do archiwów filmów i programów telewizyjnych. Dostęp do przewodnika telewizyjnego bezpośrednio z telewizora itp.

Wszystko to możemy zyskać, zakładając konto na nowej platformie Polsatu. Wymagana jest jedynie comiesięczna zapłata, a rezygnacja z usług, polega po prostu na nie uiszczeniu tejże. W każdej chwili możemy też ponownie skorzystać z oferty Polsat Box Go.