Oglądaj telewizje internetową na ekranie telewizora

Fani filmów i seriali nie są już uzależnieni od programu telewizyjnego. Dzięki platformom takim jak Youtube Netflix czy Amazon widzowie mogą samodzielnie wybrać swój program. Pojawia się też coraz więcej nadawców telewizji internetowych, gdzie darmowe filmy online są dostępne na życzenie.  

Komputer z kablem HDMI

Jednak oglądanie telewizji na ekranie laptopa nie jest wygodne. Żaden to jednak problem. Wystarczy nam zwykły kabel, żeby przenieść treści z Internetu do telewizora. Nowoczesne komputery PC można podłączyć do telewizora po prostu za pomocą kabla HDMI. Ten służy jako drugi ekran, a sterowanie jest kontynuowane przez komputer. Jeśli komputer nie ma wyjścia HDMI, wymagany jest odpowiedni adapter, na przykład złącze DVI do złącza HDMI lub dodatkowy kabel do przesyłania dźwięku. Takie rozwiązanie jest tanie. Fani filmów muszą tylko kupić kabel HDMI do już istniejącego komputera. Ponadto połączenie kablowe jest bardzo stabilne, co sprzyja transmisji bez zakłóceń. Możesz w tym przypadku oglądać darmowe filmy online bez przeszkód.

Transmisja strumieniowa i konsola do gier

To rozwiązanie jest bardzo wygodne, dzięki skrzynkom do przesyłania strumieniowego lub pendrive’om. Użytkownicy podłączają urządzenia do telewizora przez HDMI. Aplikacje są już wstępnie zainstalowane dla niektórych usług przesyłania strumieniowego wideo, z których niektórymi można następnie sterować bezpośrednio za pomocą pilota. Ponadto treści z tabletu, smartfona lub komputera można przesyłać bezprzewodowo do telewizora za pośrednictwem WiFi. Pamiętaj jednak, że transmisja bezprzewodowa jest mniej stabilna. W takim przypadku przydadzą się nam konsole. Odtwarzacze Bluray (test 11/2012) lub konsole, takie jak nowsze Xboxy firmy Microsoft czy modele Playstation firmy Sony, oferują również możliwość odtwarzania filmów. Ponadto niektóre z nich mają fabrycznie zainstalowane aplikacje z usług przesyłania strumieniowego online, takich jak Amazon Instant Video, Watchever lub Netflix, przenosząc w ten sposób radość z oglądania filmów z sieci do telewizora. Jeśli posiadasz konsolę lub odtwarzacz Bluray, oszczędzasz na dodatkowych zakupach – urządzenia są już podłączone do telewizora. Można na nim również odtwarzać płyty Bluray. Niestety oferta jest ograniczona do tych aplikacji i usług, które są dostępne dla danego systemu. Użytkownicy nie mają gwarancji, że dany dostawca będzie utrzymywał programy na stałe jednakże telewizja internetowa dostarcza szeroki wybór filmów.